Türk Hukuku ve Avukatları

Adalet Hukuk ve Danışmanlık Bürosu Hollanda – Türkiye arasındaki hukuk işlerine bakmakta ve faaliyetlerini 2006 yılından beri sürdürmektedir.Hollanda’ da yaşayan Türkiye kökenli vatandaşlarımız ve şirketlerin Türkiye’deki hukuk meselelerinde dava ve işlerini takip etmektedir. Yine aynı şekilde Hollanda Hukuku ve Hollanda ile ilgili işlerde de danışmanlık ve hukuki yardım yapmaktadır.

Çalışma Yöntemimiz Nasıldır?

1-Ana sayfamızda belirttiğimiz hukuk alanlarından birinde danışmanlık ve avukat ihtiyacınız olduğunda bize telefon veya e-mail vasıtası ile ulaşarak iletişim sağlayabilirsiniz. Yapacağınız ön konuşmadan sonra genel olarak büromuzda görüşmek üzere randevu yapılmaktadır. ( Randevular cumartesi günleri öğleden sonra ücretsizdir, diğer günler için lütfen tarifemize bakınız.) Hastalık, yaşlılık gibi belli durumlarda randevu için büromuza gelmenize gerek yoktur. Konu ile ilgili avukatımız vereceğiniz adreste sizinle görüşme yapabilir.

2- Randevunuzda konu ile ilgili belge ve evraklar, ilgili avukatımız tarafından incelenip hukuki sorunun çerçevesi ve çözüm olanakları ortaya konur. Konu ile ilgili mahkeme masrafları, avukatlık ücreti belirlenir. Büromuzla çalışmaya karar verdiğinizde bir sözleşme hazırlanır ve karşılıklı olarak imzalanır. Sözleşmenin bir örneği sizde diğeri de bizde kalmaktadır.( Bu randevular – vrijblijvend- yani bizimle çalışıp çalışmama konusunda tamamen bir serbestlik içerir.)

3- Ücret ödemelerinde genel olarak masraflar peşin alınmakta olup, avukatlık ücreti ise dava konusu ile ilgili olarak taksitlere bölünebilmekte yada dava sonunda ödenmektedir.(Avukatlık ücretimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

( https://adalet-hukuk.com/ucret-tarifesi/ )

4- Sözleşmenin imzalanmasından sonra hukuki süreçlerin takibi, dava açılması, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında hakkınızın aranması, savunabilmesi, kısaca sizin adınıza avukat olarak hareket edebilmemiz için vekalet vermeniz gerekir. Vekalet işlemi için ise avukat vekaletnamesi düzenlenmelidir. Yargı organları ve icra dairelerinde avukatlar dışındaki kimselerin işlem ve takip etme yetkisi olmadığı için avukat vekaletnamesi çıkarılması zorunludur. Vekaletname Türkiye ‘de herhangi bir noterde Hollanda ‘da ise Türk Konsolosluklarında çıkarılabilmektedir. Türk Konsolosluğuna gidemeyecek durumda olmanız halindede bizim önceden hazırlayacağımız taslağa göre bir Hollanda noteri vasıtası aracılığıyla avukat vekaletnamesi çıkarabilirsiniz.

5- Vekaletname ve gerekli belgelerin teslimi ve ön ödemelerin yapılmasından sonra davanız ile ilgili işlemleri başlatmaktayız. Anlaşmalı boşanma davaları haricinde sizin Türkiye ‘de görülen davaya katılmanız gerekmez. Bunu sizin yerinize avukatınız olarak biz yapacağız. Dava süreci başladıktan sonra her duruşmadan sonra müvekkilimize duruşma tutanağını ve konu ile diğer bilgileri göndermekteyiz. Davanız yada işinizin durumunu her zaman telefon yada e-maille sorabilirsiniz.


HOLLANDA VE TÜRKİYE ‘ DE HANGİ ŞEHİRLERE HİZMET VERİYORUZ:

Dava yada hukuk meselenin durumuna başlı olmak üzere Türkiye geneline yönelik çalışmaktayız. Aşağıda sıralanan şehirlerde ise birlikte çalıştığımız avukat meslekdaşlarımız vardır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tr_harita2.gif
  • Adana,Afyon,Aksaray,Ankara,Antalya,Aydın,Balıkesir,Elazığ,Erzincan,Gaziantep,Hatay,İstanbul
  • İzmir,Kayseri,Konya,Muğla,Tokat,Tunceli,Yozgat
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı hollanda-haritası-1.png
  • Hollanda ‘ da ise ; Amsterdam , Rotterdam , Den Haag , Utrecht , Eindhoeven , Den Bosch , Arnhem , Nijmegen kentleri başta olmak üzere Hollanda geneline yönelik çalışmaktayız.